top of page

Rockfest Březnice 

"Rokáč" naše vlajková loď , naše první akce vůbec, která sahá svojí historií až do roku 2004. Jak už název napovídá, tento festival je zaměřen na rockovou hudbu všech stylů od energického punku přes tvrdý metal po klidné tóny blues-rocku. Nepotrpíme si ale na serepetičky kolem, a soustředíme se na line-up. Původně celodenní festival se přeformoval v čistě večerní akci, a o to intenzivnější je hudební prožitek.

Akce s tradicí od roku 2004 se bude letos konat poslední květnovou sobotu a na starém kluzišti se představí kapely mladé, ale i ty, co už něco pamatují.

DESTROY! - nejmladší metalová kapela v Česku. Jsou tak mladí, že svojí desku křtili rychlými špunty. Je jim totiž 14, 15 a 17 let ... a pak že se v ZUŠce neučí metal, v té berounské ano. Kluci v březnu 2023 vydali svůj debut a vyrazili na celoroční turné. Jedna ze zastávek je i na starém kluzišti.

INSANIA - jestli jsou Destroy! mladí, tak Insania se řadí mezi ty, co už něco pamatují. Hraje od roku 1987 a je kultem na české tvrdě alternativní scéně. Za dobu svého působení mj. třikrát převzala cenu Anděl, i letos má nominaci za svojí novou desku Grrrotesky.

VOSOLIT! – mladá energická crossoverová bomba z Vysočiny.

2021 vyhráli soutěž kapel Strahov OpenAir band Contest, byli tam asi nejlepší. 2022 vyhráli soutěž Středočeská Skutečná liga, byli tam asi nejlepší. 2023 hrajou v Březnici, přijďte se přesvědčit, jestli jsou dobrý.

HAKKA MUGGIES - celtic rock – irské a keltské folklorní motivy s odbočkami k metalu a punku, tajemné flétny, sladké housle, neposedný bodhran, něžný vokál, tvrdé rify, irské dudy, growling ..

SYNOVÉ VÝČEPU – punková legenda, založená začátkem 90 let jako doprovodná kapela Františka Sahuly. Po jeho tragické smrti nastupuje jako leader Lou Fanánek Hagen. I ten ale po čase odchází ke Třem Sestrám, ale Synové pokračují dodnes jako vysoce kvalitní hudební tělese osiřelé o Sahulu a Fanánka.

fb -event.png

RFB 2023
 

Historie

2004

PA280206xx.jpg

-námi zvaný rok 0, první akce, v Březnici se narodil fest a začala se psát historie. Podium z lešenářských trubek, místní kapely, aparatura od Gentiany, zvučící Vláďa Motyka který byl velký zastánce nápadu upořádat fest, to byl rok 2004. Výtěžek byl využit pro další ročníky a na úpravy plácku, kde měl později vzniknout skatepark. 

bottom of page